Kilka słów

O nas

kuca group / o nas

O nas

Początki działalności rodzinnego biznesu rozpoczynają się w 1993 roku, od niespełna 30 lat jesteśmy rodzinną firmą, zatrudniającą ponad 200 osób. Nasz zasięg działania obejmuje Polskę oraz Europę Zachodnią. Współpracujemy z takimi uczelniami jak: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Instytutem Metali Nieżelaznych w Gliwicach, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytetem Szczecińskim, Politechniką Krakowską, Politechniką Rzeszowską, Akademią Techniczno – Humanistyczną w Bielsku – Białej oraz z katedrą Transportu Szynowego WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

Główne obszary naszej działalności to:

 

Osprzęt sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej
Należymy do wiodących producentów i dostawców osprzętu sieci trakcyjnej na polskim rynku kolejowym. Naszym priorytetem jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań spełniających oczekiwania klientów. W efekcie powstał osprzęt na kolej dużych prędkości KDP, opracowany na stopie CuNi2Si. Ukończyliśmy prace nad miernikiem zużycia trakcyjnego drutu jezdnego (djp) oraz nowego typu osprzętu na bazie stopów mosiądzu dla trakcji tramwajowej i kolejowej. Obecnie jesteśmy w trakcie komercjalizacji urządzenia do ciągłego pomiaru parametrów eksploatacyjnych sieci trakcyjnej.

 

Modernizacja infrastruktury kolejowej i tramwajowej
Świadczymy kompleksowe wykonanie robót budowlanych, począwszy od demontażu starej sieci trakcyjnej, poprzez palowanie fundamentów, posadowienie konstrukcji wsporczych i uzbrojenie w osprzęt sieci trakcyjnej z produkowanych przez nas materiałów, wywieszenie nowej sieci trakcyjnej, a kończąc na naprawie i bieżącym utrzymaniu nawierzchni kolejowej. Prowadzimy prace w zakresie: remontów kolejowych obiektów inżynieryjnych, budowy i remontów nawierzchni torowych, wymiany podkładów, szyn, rozjazdów i podrozjazdnic.

 

Kucie matrycowe i obróbka skrawaniem
Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości stopów miedzi odkuwek matrycowych kutych na gorąco wykonywanych na liniach pras kuźniczych o nacisku do 250 ton. Posiadamy również proces ciągłego odlewania stopów miedzi oraz proces kokilowego odlewania detali ze stopów miedzi.

Poznaj nasze żelazne zasady działania

Misja

Naszym celem jest dostarczanie Klientom wysoko zaawansowanych rozwiązań technicznych opartych na wiedzy i doświadczeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Wizja

Lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie osprzętu sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej.

Poparcie wizji

Poprzez zróżnicowany zespół pracowników składający się z pasjonatów, technologów i naukowców realizujemy naszą wizję, a innowacyjne rozwiązania zbliżają nas do misji.

Nasze wartości

są dla nas bardzo

ważnym elementem.

Działamy w otoczeniu, które ulega nieustannym zmianom, ale to co pozostaje stałe, to nasze wartości, którym jesteśmy wierni od lat.
To one pozwalają nam pamiętać
o tym, co jest najważniejsze
w naszej działalności.

Energia

Jesteśmy pełni energii i zapału.
Naszą pasją jest biznes, nasze firmy i Klienci.

Odwaga

Ustawicznie szukamy nowych wyzwań
i chcemy być w tym najlepsi.

Odpowiedzialność

Stale rozwijamy się technicznie, by sprostać nowym wyzwaniom. Wspieramy też naszych partnerów.

Zespół

Każdy członek naszego zespołu jest tak samo ważny. Szacunek i bezpieczeństwo to nasze priorytety.

KUCA GROUP to grupa firm powiązanych ze sobą kapitałowo o różnych specjalizacjach dotyczących branży kolejowej. Powstała w wyniku naturalnego rozwoju firmy KUCA z myślą o stworzeniu wspólnej platformy do działania i łatwiejszej komunikacji pomiędzy spółkami. Dzięki temu Klient otrzymuje komplementarne usługi w zakresie kolejnictwa.

W skład Grupy wchodzą następujące podmioty:

KUCA Sp. z o.o.

Firma należy do czołowych producentów osprzętu sieci trakcyjnej w Polsce. Długoletnia i aktywna obecność na rynku przyczyniała się do poszerzenia zakresu działalności o produkcję i specjalistyczne usługi metalowe. W swojej obszernej gamie usług oferuje specjalistyczne prace w zakresie nitowania – tradycyjną metoda „na gorąco” i doszczelniania blach poszycia okrętowego, mostów, a także usługi spawalniczo-montażowe. Wykorzystując metody spawalnicze TIG i półautomat oraz zasoby własnego parku wykonujemy elementy stalowe, np.: różnego rodzaju zbiorniki, trapy, pływaki. Posiadamy prasy z możliwości kucia matrycowego, odlewnie stopów miedzi oraz walcarkę do gwintów. Proponujemy usługi z zakresu zabezpieczenia antykorozyjnego: śrutowanie i malowanie natryskowe.Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiemy jak zaspokoić wymagania naszych klientów. Posiadana wiedza pozwala nam na śmiałe wyznaczanie sobie nowych celów oraz ich realizację, która przynosi satysfakcję całemu zespołowi jak i naszym kontrahentom. Podejmowane wyzwania wpływają na rozwój spółki, a tym samym na polepszenie jakości oferowanych produktów i świadczonych usług na terenie Polski i UE. Wyspecjalizowana kadra pracownicza procentuje zaufaniem i uznaniem naszych klientów.

KUCA Serwis Kolejowy Sp. z o.o.

Poszerzyliśmy działalność o kompleksowe wykonanie robót budowlanych, począwszy od demontażu starej sieci trakcyjnej, poprzez palowanie fundamentów, posadowienie konstrukcji wsporczych i uzbrojenie w osprzęt sieci trakcyjnej, a kończąc na naprawie i bieżącym utrzymaniu nawierzchni kolejowej oraz pasa wzdłuż linii kolejowej. Prowadzimy m.in. prace w zakresie: remontów kolejowych obiektów inżynieryjnych, budowy i remontów nawierzchni torowych, wymiany podkładów, szyn, rozjazdów i podrozjazdnic, odchwaszczania i wykaszania ciągów linii kolejowych oraz wycinki drzew i krzewów.

KUCA Inwestycje Sp. z o.o.

Firma będąca właścicielem nieruchomości, obecnych i planowanych, w spółkach wchodzących
w skład KUCA GROUP.

KUCA Projekty Sp. z o.o.

Firma powołana jako spółka celowa (inwestor lub kooperant) do wybranych inwestycji pozyskanych
w zakresie realizacji dostaw osprzętu kolejowego i tramwajowego oraz modernizacji sieci kolejowych.