O nas

Firma KUCA Sp. z o.o. działa od 2007 roku. Jesteśmy firmą rodzinną, zatrudniającą ponad 100 osób. Nasz zasięg działania obejmuje Polskę oraz Europę Zachodnią. Współpracujemy z uczelniami: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Instytutem Metali Nieżelaznych w Gliwicach, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytetem Szczecińskim i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu.

Główne obszary naszej działalności to:

Osprzęt sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej
Należymy do wiodących producentów i dostawców osprzętu sieci trakcyjnej na polskim rynku kolejowym. Naszym priorytetem jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań spełniających oczekiwania klientów. W efekcie powstał osprzęt na kolej dużych prędkości KDP, opracowany na stopie CuNi2Si. Ukończyliśmy prace nad miernikiem zużycia trakcyjnego drutu jezdnego (djp) i obecnie jesteśmy w fazie projektowania nowego typu osprzętu trakcji tramwajowej.

Modernizacja infrastruktury kolejowej i tramwajowej
Świadczymy kompleksowe wykonanie robót budowlanych, począwszy od demontażu starej sieci trakcyjnej, poprzez stawianie i uzbrajanie konstrukcji wsporczych z produkowanych przez nas materiałów, wywieszenie nowej sieci trakcyjnej, a kończąc na naprawie i bieżącym utrzymaniu nawierzchni kolejowej. Prowadzimy prace w zakresie: remontów kolejowych obiektów inżynieryjnych, budowy i remontów nawierzchni torowych, wymiany podkładów, szyn, rozjazdów i podrozjazdnic.

Kucie matrycowe i obróbka skrawaniem
Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości stopów miedzi odkuwek matrycowych kutych na gorąco wykonywanych na liniach pras kuźniczych o nacisku do 630 ton. Posiadamy również proces ciągłego odlewania stopów miedzi oraz proces kokilowego odlewania detali ze stopów miedzi.

Katalog produktów