O nas

Początki działalności rodzinnego biznesu rozpoczynają się w 1993 roku, od niespełna 30 lat jesteśmy rodzinną firmą, zatrudniającą ponad 200 osób. Nasz zasięg działania obejmuje Polskę oraz Europę Zachodnią. Współpracujemy z takimi uczelniami jak: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Instytutem Metali Nieżelaznych w Gliwicach, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytetem Szczecińskim, Politechniką Krakowską, Politechniką Rzeszowską, Akademią Techniczno - Humanistyczną w Bielsku – Białej oraz z katedrą Transportu Szynowego WSB w Dąbrowie Górniczej.

Główne obszary naszej działalności to:

Osprzęt sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej
Należymy do wiodących producentów i dostawców osprzętu sieci trakcyjnej na polskim rynku kolejowym. Naszym priorytetem jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań spełniających oczekiwania klientów. W efekcie powstał osprzęt na kolej dużych prędkości KDP, opracowany na stopie CuNi2Si. Ukończyliśmy prace nad miernikiem zużycia trakcyjnego drutu jezdnego (djp) oraz nowego typu osprzętu na bazie stopów mosiądzu dla trakcji tramwajowej i kolejowej. Obecnie jesteśmy w trakcie komercjalizacji urządzenia do ciągłego pomiaru parametrów eksploatacyjnych sieci trakcyjnej.

Modernizacja infrastruktury kolejowej i tramwajowej
Świadczymy kompleksowe wykonanie robót budowlanych, począwszy od demontażu starej sieci trakcyjnej, poprzez palowanie fundamentów, posadowienie konstrukcji wsporczych i uzbrojenie w osprzęt sieci trakcyjnej z produkowanych przez nas materiałów, wywieszenie nowej sieci trakcyjnej, a kończąc na naprawie i bieżącym utrzymaniu nawierzchni kolejowej. Prowadzimy prace w zakresie: remontów kolejowych obiektów inżynieryjnych, budowy i remontów nawierzchni torowych, wymiany podkładów, szyn, rozjazdów i podrozjazdnic.

Kucie matrycowe i obróbka skrawaniem
Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości stopów miedzi odkuwek matrycowych kutych na gorąco wykonywanych na liniach pras kuźniczych o nacisku do 250 ton. Posiadamy również proces ciągłego odlewania stopów miedzi oraz proces kokilowego odlewania detali ze stopów miedzi.

Katalog produktów