Kuca Group

Poznaj naszą firmę

kuca group / o nas

Misja, wizja i wartości są dla nas
drogowskazem w codziennej pracy
i wpływają na nasz sposób
funkcjonowania i myślenia.

Misja – określa naszą rolę i cel istnienia firm w KUCAGROUP

 

Wizja – definiuje nasze ambicje i wyznacza kierunek, którym podążamy Wartości – opisują sposób, w jaki pracownicy firm KUCAGROUP zachowują się, niezależnie od stanowiska.

 

Wartości – wpływają na nasz sposób funkcjonowania jako
GRUPY, ale również określają nasze podejście do Klientów, Pracowników i Partnerów biznesowych.

Poznaj nasze żelazne zasady działania

Misja

Naszym celem jest dostarczanie Klientom wysoko zaawansowanych rozwiązań technicznych opartych na wiedzy i doświadczeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Wizja

Lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie osprzętu sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej.

Poparcie wizji

Poprzez zróżnicowany zespół pracowników składający się z pasjonatów, technologów i naukowców realizujemy naszą wizję, a innowacyjne rozwiązania zbliżają nas do misji.

Nasze wartości

są dla nas bardzo

ważnym elementem.

Działamy w otoczeniu, które ulega nieustannym zmianom, ale to co pozostaje stałe, to nasze wartości, którym jesteśmy wierni od lat.
To one pozwalają nam pamiętać
o tym, co jest najważniejsze
w naszej działalności.

Energia

Jesteśmy pełni energii i zapału.
Naszą pasją jest biznes, nasze firmy i Klienci.

Odwaga

Ustawicznie szukamy nowych wyzwań
i chcemy być w tym najlepsi.

Odpowiedzialność

Stale rozwijamy się technicznie, by sprostać nowym wyzwaniom. Wspieramy też naszych partnerów.

Zespół

Każdy członek naszego zespołu jest tak samo ważny. Szacunek i bezpieczeństwo to nasze priorytety.

KUCA GROUP to grupa firm powiązanych ze sobą kapitałowo o różnych specjalizacjach dotyczących branży kolejowej. Powstała w wyniku naturalnego rozwoju firmy KUCA z myślą o stworzeniu wspólnej platformy do działania i łatwiejszej komunikacji pomiędzy spółkami. Dzięki temu Klient otrzymuje komplementarne usługi w zakresie kolejnictwa.

W skład Grupy wchodzą następujące podmioty:

KUCA Sp. z o.o.

Firma należy do czołowych producentów osprzętu sieci trakcyjnej w Polsce. Długoletnia i aktywna obecność na rynku przyczyniała się do poszerzenia zakresu działalności o produkcję i specjalistyczne usługi metalowe. W swojej obszernej gamie usług oferuje specjalistyczne prace w zakresie nitowania – tradycyjną metoda „na gorąco” i doszczelniania blach poszycia okrętowego, mostów, a także usługi spawalniczo-montażowe. Wykorzystując metody spawalnicze TIG i półautomat oraz zasoby własnego parku wykonujemy elementy stalowe, np.: różnego rodzaju zbiorniki, trapy, pływaki. Posiadamy prasy z możliwości kucia matrycowego, odlewnie stopów miedzi oraz walcarkę do gwintów. Proponujemy usługi z zakresu zabezpieczenia antykorozyjnego: śrutowanie i malowanie natryskowe.Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiemy jak zaspokoić wymagania naszych klientów. Posiadana wiedza pozwala nam na śmiałe wyznaczanie sobie nowych celów oraz ich realizację, która przynosi satysfakcję całemu zespołowi jak i naszym kontrahentom. Podejmowane wyzwania wpływają na rozwój spółki, a tym samym na polepszenie jakości oferowanych produktów i świadczonych usług na terenie Polski i UE. Wyspecjalizowana kadra pracownicza procentuje zaufaniem i uznaniem naszych klientów.

KUCA Serwis Kolejowy Sp. z o.o.

Poszerzyliśmy działalność o kompleksowe wykonanie robót budowlanych, począwszy od demontażu starej sieci trakcyjnej, poprzez palowanie fundamentów, posadowienie konstrukcji wsporczych i uzbrojenie w osprzęt sieci trakcyjnej, a kończąc na naprawie i bieżącym utrzymaniu nawierzchni kolejowej oraz pasa wzdłuż linii kolejowej. Prowadzimy m.in. prace w zakresie: remontów kolejowych obiektów inżynieryjnych, budowy i remontów nawierzchni torowych, wymiany podkładów, szyn, rozjazdów i podrozjazdnic, odchwaszczania i wykaszania ciągów linii kolejowych oraz wycinki drzew i krzewów.

KUCA Inwestycje Sp. z o.o.

Firma będąca właścicielem nieruchomości, obecnych i planowanych, w spółkach wchodzących
w skład KUCA GROUP.

KUCA Projekty Sp. z o.o.

Firma powołana jako spółka celowa (inwestor lub kooperant) do wybranych inwestycji pozyskanych
w zakresie realizacji dostaw osprzętu kolejowego i tramwajowego oraz modernizacji sieci kolejowych.