Grupa KUCA

KUCA GROUP to grupa firm powiązanych ze sobą kapitałowo o różnych specjalizacjach dotyczących branży kolejowej. Powstała w wyniku naturalnego rozwoju firmy KUCA z myślą o stworzeniu wspólnej platformy do działania i łatwiejszej komunikacji pomiędzy spółkami. Dzięki temu Klient otrzymuje komplementarne usługi w zakresie kolejnictwa.


W skład Grupy wchodzą następujące podmioty:
KUCA Sp. z o.o.
KUCA Serwis Kolejowy Sp. z o.o.
KUCA Inwestycje Sp. z o.o.
KUCA Projekty Sp. z o.o.

KUCA Sp. z o.o.

Firma należy do czołowych producentów osprzętu sieci trakcyjnej w Polsce. Długoletnia i aktywna obecność na rynku przyczyniała się do poszerzenia zakresu działalności o produkcję i specjalistyczne usługi metalowe. W swojej obszernej gamie usług oferuje specjalistyczne prace w zakresie nitowania – tradycyjną metoda „na gorąco” i doszczelniania blach poszycia okrętowego, mostów, a także usługi spawalniczo-montażowe. Wykorzystując metody spawalnicze TIG i półautomat oraz zasoby własnego parku wykonujemy elementy stalowe, np.: różnego rodzaju zbiorniki, trapy, pływaki. Posiadamy prasy z możliwości kucia matrycowego, odlewnie stopów miedzi oraz walcarkę do gwintów. Proponujemy usługi z zakresu zabezpieczenia antykorozyjnego: śrutowanie i malowanie natryskowe.


Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiemy jak zaspokoić wymagania naszych klientów. Posiadana wiedza pozwala nam na śmiałe wyznaczanie sobie nowych celów oraz ich realizację, która przynosi satysfakcję całemu zespołowi jak i naszym kontrahentom. Podejmowane wyzwania wpływają na rozwój spółki, a tym samym na polepszenie jakości oferowanych produktów i świadczonych usług na terenie Polski i UE. Wyspecjalizowana kadra pracownicza procentuje zaufaniem i uznaniem naszych klientów.

KUCA SERWIS KOLEJOWY Sp. z o.o.

Poszerzyliśmy działalność o kompleksowe wykonanie robót budowlanych, począwszy od demontażu starej sieci trakcyjnej, poprzez palowanie fundamentów, posadowienie konstrukcji wsporczych i uzbrojenie w osprzęt sieci trakcyjnej, a kończąc na naprawie i bieżącym utrzymaniu nawierzchni kolejowej oraz pasa wzdłuż linii kolejowej. Prowadzimy m.in. prace w zakresie: remontów kolejowych obiektów inżynieryjnych, budowy i remontów nawierzchni torowych, wymiany podkładów, szyn, rozjazdów i podrozjazdnic, odchwaszczania i wykaszania ciągów linii kolejowych oraz wycinki drzew i krzewów.

KUCA INWESTYCJE Sp. z o.o.

Firma będąca właścicielem nieruchomości, obecnych i planowanych, w spółkach wchodzących w skład KUCA GROUP.

KUCA PROJEKTY Sp. z o.o.

Firma powołana jako spółka celowa (inwestor lub kooperant) do wybranych inwestycji pozyskanych w zakresie realizacji dostaw osprzętu kolejowego i tramwajowego oraz modernizacji sieci kolejowych.

Katalog produktów