Misja, wizja i wartości są dla nas drogowskazem w codziennej pracy i wpływają na nasz sposób funkcjonowania i myślenia.
Misja - określa naszą rolę i cel istnienia firm w KUCAGROUP
Wizja - definiuje nasze ambicje i wyznacza kierunek, którym podążamy
Wartości - opisują sposób, w jaki pracownicy firm KUCAGROUP zachowują się, niezależnie od stanowiska. Wartości wpływają na nasz sposób funkcjonowania jako GRUPY, ale również określają nasze podejście do Klientów, Pracowników i Partnerów biznesowych.

MISJA FIRMY
Naszym celem jest dostarczanie Klientom wysoko zaawansowanych rozwiązań technicznych opartych na wiedzy i doświadczeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego.

WIZJA FIRMY
Lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie osprzętu sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej.

POPARCIE WIZJI
Poprzez zróżnicowany zespół pracowników składający się z pasjonatów, technologów i naukowców realizujemy naszą wizję, a innowacyjne rozwiązania zbliżają nas do misji.

NASZE WARTOŚCI
Działamy w otoczeniu, które ulega nieustannym zmianom, ale to co pozostaje stałe, to nasze wartości, którym jesteśmy wierni od lat. To one pozwalają nam pamiętać o tym, co jest najważniejsze w naszej działalności.

 • ENERGIA
  Jesteśmy pełni energii i zapału. Naszą pasją jest biznes, nasze firmy i Klienci.
 • ODWAGA
  Ustawicznie szukamy nowych wyzwań i chcemy być w tym najlepsi.
 • ODPOWIEDZIALNOŚĆ
  Stale rozwijamy się technicznie, by sprostać nowym wyzwaniom. Wspieramy też naszych partnerów.
 • ZESPÓŁ
  Każdy członek naszego zespołu jest tak samo ważny. Szacunek i bezpieczeństwo to nasze priorytety.

  Grupa KUCA

  KUCA GROUP to grupa firm powiązanych ze sobą kapitałowo o różnych specjalizacjach dotyczących branży kolejowej. Powstała w wyniku naturalnego rozwoju firmy KUCA z myślą o stworzeniu wspólnej platformy do działania i łatwiejszej komunikacji pomiędzy spółkami. Dzięki temu Klient otrzymuje komplementarne usługi w zakresie kolejnictwa.

  W skład Grupy wchodzą następujące podmioty:
  KUCA Sp. z o.o.
  KUCA Serwis Kolejowy Sp. z o.o.
  KUCA Inwestycje Sp. z o.o.
  KUCA Projekty Sp. z o.o.

  KUCA Sp. z o.o.

  Firma należy do czołowych producentów osprzętu sieci trakcyjnej w Polsce. Długoletnia i aktywna obecność na rynku przyczyniała się do poszerzenia zakresu działalności o produkcję i specjalistyczne usługi metalowe. W swojej obszernej gamie usług oferuje specjalistyczne prace w zakresie nitowania – tradycyjną metoda „na gorąco” i doszczelniania blach poszycia okrętowego, mostów, a także usługi spawalniczo-montażowe. Wykorzystując metody spawalnicze TIG i półautomat oraz zasoby własnego parku wykonujemy elementy stalowe, np.: różnego rodzaju zbiorniki, trapy, pływaki. Posiadamy prasy z możliwości kucia matrycowego, odlewnie stopów miedzi oraz walcarkę do gwintów. Proponujemy usługi z zakresu zabezpieczenia antykorozyjnego: śrutowanie i malowanie natryskowe.
  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiemy jak zaspokoić wymagania naszych klientów. Posiadana wiedza pozwala nam na śmiałe wyznaczanie sobie nowych celów oraz ich realizację, która przynosi satysfakcję całemu zespołowi jak i naszym kontrahentom. Podejmowane wyzwania wpływają na rozwój spółki, a tym samym na polepszenie jakości oferowanych produktów i świadczonych usług na terenie Polski i UE. Wyspecjalizowana kadra pracownicza procentuje zaufaniem i uznaniem naszych klientów.

  KUCA SERWIS KOLEJOWY Sp. z o.o.

  Poszerzyliśmy działalność o kompleksowe wykonanie robót budowlanych, począwszy od demontażu starej sieci trakcyjnej, poprzez palowanie fundamentów, posadowienie konstrukcji wsporczych i uzbrojenie w osprzęt sieci trakcyjnej, a kończąc na naprawie i bieżącym utrzymaniu nawierzchni kolejowej oraz pasa wzdłuż linii kolejowej. Prowadzimy m.in. prace w zakresie: remontów kolejowych obiektów inżynieryjnych, budowy i remontów nawierzchni torowych, wymiany podkładów, szyn, rozjazdów i podrozjazdnic, odchwaszczania i wykaszania ciągów linii kolejowych oraz wycinki drzew i krzewów.

  KUCA INWESTYCJE Sp. z o.o.

  Firma będąca właścicielem nieruchomości, obecnych i planowanych, w spółkach wchodzących w skład KUCA GROUP.

  KUCA PROJEKTY Sp. z o.o.

  Firma powołana jako spółka celowa (inwestor lub kooperant) do wybranych inwestycji pozyskanych w zakresie realizacji dostaw osprzętu kolejowego i tramwajowego oraz modernizacji sieci kolejowych.

 • Katalog produktów